• Projekt Yafo

Tel Awiw krok po kroku

Tel Awiw to nie tylko Bauhaus i Białe Miasto czy też starożytna Jafa. Jest jeszcze kilka innych dzielnic, do których warto wybrać się chociażby na chwilę.


W szczególności polecamy najstarszą dzielnicę Tel Awiwu – Neve Tzedek, gdzie na porannym spacerze z niemowlęciem spotykałyśmy mieszkającą tam Wonder Woman, czyli Gal Gadot. Innym znanym rezydentem Neve Tzedek jest też Roman Abramovich – właściciel butikowego hotelu Varsano.Neve Tzedek uznawana dziś za jedno z najbardziej snobistycznych i modnych rejonów Tel Awiwiu, jeszcze kilkadziesiąt lat temu, była pełna domów nadających się jedynie do rozbiórki. W latach 60-tych XX wieku planowano nawet wyburzenie części budynków i stworzenie na ich miejscu nowoczesnego osiedla pełnego drapaczy chmur. Plany te na szczęście nie zostały zrealizowane i w latach 80-tych rozpoczęto renowację dzielnicy. Dużym impulsem dla „odrodzenia się” Neve Tzedek było także powstanie centrum kultury im. Suzanne Dellal. Dziś dzielnica urzeka niską zabudową, eleganckimi kawiarniami i butikami. Choć czasami można natknąć się i na takie niespodzianki.


W trakcie spaceru polecamy zajrzeć do lodziarni Anita ( https://www.anita-gelato.com/ ), przed którą w weekendy ustawiają się kolejki. W swojej ofercie ma nie tylko tradycyjnie robione lody (my polecamy pistacjowe!), ale również wegańskie i jogurtowe.

15 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

there’s more…

otrzymuj wyjątkowe oferty, informacje o promocjach

i nowych produktach 

PROJEKT YAFO

Kim jesteśmy?

Nasza historia

CONNECT

Instagram

Facebook